Aktualności » ŁKA zatrudni maszynistów i kierowników pociągów 2014-11-28
Do końca listopada Łódzka Kolej Aglomeracyjna chce zatrudnić 15 maszynistów i 12 kierowników pociągów. Jest to związane z rozszerzeniem sieci połączeń ŁKA.
Od 14 grudnia pociągi pojadą z Łodzi do Łowicza i Koluszek. Oprócz tego spółka ŁKA poszukuje specjalistów ds. teleinformatyki i kontrolingu, a także referenta ds. kontrolingu. Chętnych do prowadzenia pociągów zgłosiło się już wielu. Przyciągają ich m.in. zarobki. Obecnie maszynista w ŁKA zarabia miesięcznie od 5,8 do 6,2 tys. zł brutto. Kierownicy pociągów również mogą liczyć na wysokie wynagrodzenia. Ich pensje kształtują się na poziomie od 3,9 do 4,6 tys. zł brutto. Tak zostało ustalone w regulaminie wynagradzania spółki ŁKA, w którym zapisano najniższe i najwyższe pensje na każdym stanowisku. - Wynagrodzenie maszynistów oraz kierowników pociągu uzależnione jest od doświadczenia i kwalifikacji pracowników. Wysokość płacy ustalana jest w trakcie indywidualnych negocjacji z każdym kandydatem, który spełnił stawiane wymagania - powiedziała Marta Markowska, rzeczniczka ŁKA.
O pracę maszynisty lub kierownika pociągu mogą starać się osoby posiadające świadectwo, potwierdzające zdanie egzaminu kwalifikacyjnego na te stanowiska. Kto zaliczył taki egzamin, powinien wysłać życiorys i list motywacyjny pod adresem ŁKA lub pocztą elektroniczną: rekrutacja@lka.lodzkie.pl. Trzeba też dołączyć dokumenty o wykształceniu przynajmniej średnim, nienaganny przebiegu dotychczasowego zatrudnienia, a także udowodnić, że kandydat posiada się umiejętność pracy w zespole, odpowiedzialność, dokładność i dobrą organizację pracy. W przypadku kierownika pociągu mile widziana jest znajomość języków obcych. - Po pozytywnej weryfikacji tych dokumentów wybrani kandydaci zaproszeni zostaną na rozmowę kwalifikacyjną. Nabór jest prowadzony w trybie ciągłym - mówi Marta Markowska. - ŁKA oferuje zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w prężnie rozwijającej się firmie. Dodatkowo pracownicy mogą liczyć na możliwość awansu zawodowego, stałe podnoszenie swoich kwalifikacji, świadczenia socjalne oraz ulgi na przejazdy kolejowe Związku Pracodawców Kolejowych - wylicza Markowska atuty pracy w ŁKA.
Kandydaci na specjalistów ds. teleinformatyki muszą się pospieszyć, bo nabór na to stanowisko trwa tylko do końca tego tygodnia. ŁKA oczekuje od kandydatów wykształcenia informatycznego, najlepiej wyższego. Na tym stanowisku wymagane będzie administrowanie siecią komputerową oraz systemami telekomunikacyjnymi ŁKA oraz prowadzenie ewidencji sprzętu tej spółki. Będzie też dbał o drukarki, komputery, laptopy, radiotelefony. Do końca listopada trwa też nabór na specjalistę i referenta ds. kontrolingu. Kandydaci mają mieć wyższe wykształcenie z rachunkowości, ekonomii lub finansów. Osoby, które dostaną tę pracę, będą przygotowywać plany finansowe, analizy krótko- i długoterminowe, przygotowywać raporty finansowe dla zarządu ŁKA, a także analizować i kontrolować budżet spółki.
Szczegóły naboru dostępne są na stronie www.lka.lodzkie.pl w zakładce kariera.
Źródło: dzienniklodzki.pl